Adobe Reader

Program Bilgi
 • Lisans
  Freeware
 • Boyut
  47399
 • Sürüm
  10.1
 • Dil
  İngilizce
 • Geliştirici
  Adobe Systems
İndir
Adobe Reader yazılımını günümüzde bilmeyenimiz sanırım yoktur.
Adobe Reader teknoloji dünyasının en eski yazılımlarından birisidir ve çığ gibi büyüyen elekronik kitap teknolojisinden yararlanabilmemizi sağlayan en köklü e-kitap okuma aracıdır.
Eskisi gibi e-kitap okuma özelliği ile de sınırlı kalmayan yazılım yıllar içinde kendisini çok iyi geliştirmiş görünüyor.
Adobe Reader yazılımı 9 numaralı bu sürümü ile içerisinde Acrobat Reader ve Adobe Air uygulamalarını kullanıcılarına bir arada sunuyor.
Adobe Reader yazılımına rakip olarak günümüzde onlarca yazılım çıkmış olsa da, yazılım hala teknoloji dünyasındaki yerini koruyor.
Bilgisayarlarımıza kurduğumuz temel yazılımlardan birisi olması bunun en açık göstergesi.
7 numaralı sürümlerinde sabit disk üzerinde çok fazla yer kaplaması ve ağır çalışması yönünde eleştiriler almış olan yazılım, 8 ve üzeri sürümlerinde bu eksikliklerini gidermeye çabalıyor.
Lakin bu konuda iyileştirmeler olduğu görünse de yazılımın bu anlamda daha görünür iyileştirmelerle bu eksikliklerini tamamen gidermesi gerekiyor.
Adobe Reader; evden veya iş yerinden, çevrimdışı veya ek olarak çevrimiçi durumda, PDF dökümanları üzerinde görüntüleme, çıktı alma, imzalama, doğrulama ve diğer dökümanlarla birlikte işlem yapma olanağını ücretsiz sağlamaktadır.
Aşağıda yazılımın en yeni nesil sürümlerindeki yeni özellikler açıklanmıştır.
Düzenlenmiş, basitleştirilmiş ve iyileştirilmiş yeni bir kullanıcı arayüzü, özelleştirilebilir araç çubukları ve birleştirilmiş arama/bulma özelliği.
Okuma kipi, pan yapma ve yakınlaşma, büyüteç araçları, sayfa gizleme yolu.