Ancient Empires Lux (Linux)

Program Bilgi
 • Lisans
  Demo
 • Boyut
  51
 • Sürüm
  1.01
 • Dil
  Ingilizce
 • Geliştirici
  Sillysoft Games
İndir
Ancient Empires Lux, dört farklı düzeyde meydan okuma ve imparatorluk düzeyindeki savaşta en güçlünün ayakta kalacağı ve dünya hakimiyeti kuracağı bir strateji oyunudur.Tüm eski büyük uygarlıklar içinde oynanabilen oyun sayesinde, Sümer'den Mısır'a, Hindistan'dan Çin'e, Yunanistan'dan Roma'ya kadar geçmiş dönem içinde geçen ve tarihin derinliklerine yolculuk yapabileceğiniz bir oyun.Oyunun ana penceresi içinde her imparatorluğun ayrıntılı tanımı (İngilizce) ve altında Wikipedia bağlantısı yoluyla Wikipedia sitesinden o imparatorluk hakkında detaylı bilgiye erişebilirsiniz.Oyunun (tüm oyunlarda olduğu gibi) hedefi, düşmanlarınızı yok edip, savaşı kazanmak.
Oyunun içinden ses ve müzik ayarı düzenleyebilir, kaydedebilir ve kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.Savaş başladığında oyuncular nöbetleşe değişmeye başlar.
Bu oyun bitene kadar devam eder.
Her oyuncu için oyunun belirli evreleri vardır.
Bunlar sırayla; kart evresi, savunma evresi, saldırı evresi, sağlamlaştırma evresi.Kart evresi: Her evrede size bir kart verilir ve en azından bir düşman ülkesini ele geçirmelisiniz.
Fırsat geçtiğinde daha fazla ordu için kart setinden yararlanabilirsiniz.Savunma evresi: Her evre başlangıcında ordunuzu güçlendirmek için bir gelire sahip olmalısınız.
Temel gelir ilk etapta size ordu verilir.
Ana menüde 'ülkeleri göster'i seçtiğinizde her kıtada size verilen orduları görebilirsiniz.Saldırı evresi: Gerçek eğlence oyunun saldırı evresidir.
Dünyayı fethetmek için ülkelere saldırıp, bunları sahiplenebilirsiniz.
Saldırı bittiğinde kendi savunmanızı güçlendirmelisiniz.Sağlamlaştırma evresi: Ele geçirdiğiniz ülkeleri korumak için kendi savunmanızı üst düzeye getirebilirsiniz.Oyunun bu demo sürümünde sadece Sümer İmparatorluğu açıktır.
Diğer imparatorlukları da oynayabilmek için satın almalısınız.
Lisanslı fiyatı ise 20$'dır.Oyunun Linux haricinde Macintosh ve Windows sürümleri de mevcuttur.