avast! Internet Security

Program Bilgi
 • Lisans
  Shareware
 • Boyut
  44
 • Sürüm
  5.0.418
 • Dil
  İngilizce
 • Geliştirici
  www.avast.com
İndir
Kimlik hırsızlığı, virüslü ve şüpheli internet siteleri özellikle online bankacılık işlemlerini kullananlar ve internetten alışveriş yapanları tehdit ediyor.
Dünyanın en çok tercih edilen antivirüs yazılımı üreticilerinden avast! çıkardığı bu yeni ürünle kullanıcıları hem virüs ve casus yazılımlara hem de internetteki her türlü zararlı yazılıma karşı koruyor.
avast! Internet Security anti-spam, anti-virüs, anti-rootkit ve güvenlik duvarı araçlarını biraraya getirerek bilgisayarınız için kusursuz bir koruma sağlıyor.
Antivirüs - Anticasus TaramasıProgram daha güvenilir bir koruma sağlayabilmek için her türlü zararlı yazılıma karşı daha güçlü hale getirildi.Gerçek Zamanlı Anti-rootkit KorumasıProgramın benzersiz gerçek zamanlı koruması tüm kernel-modlu sürücüleri kontrol ederek tüm rootkitler daha sisteminize zarar vermeden bulunarak durdurulur.avast! Ortak Kullanıcı IQ'suAvast! kullanıcılarından gelen zararlı yazılım uyarıları analiz edilerek tüm kullanıcılar aynı tehditlere karşı korunur.avast! Akıllı Tarama ÖzelliğiBeyaz listeye aldığı alanları değişiklik olmadıkça taramayan program bu sayede taranması gereken alanları %80 oranında azaltarak daha hızlı tarama sağlar.Savunma KalkanıBilgisayarınızdaki tüm aktiviteyi gözlemleyen program şüpheli işlemleri rapor/bloke eder.Mail Kalkanı Alınan ve gönderilen tüm e-postaları zararlı yazılım tehlikesine karşı tarar.
Program taramayı MS Outlook için geliştirdiği bir eklentiyle, diğer e-posta servisleri için ise POP3/IMAP4/SMTP proxy'leriyle gerçekleştirir.
Yeni versiyon gmail.com, sympatico.ca gibi SSL tabanlı e-posta servislerini de destekliyor.Web KalkanıTüm gezilen web sayfaları,internet indirilen dosya ve java scriptler tarayıcınızı yavaşlatmadan taranır.P2P KalkanıABC, Ares, Azureus, BearShare, Bit Torrent, BitComet, BitLord, BitPump, CZDC++, Direct Connect, eDonkey, eMule, iDC++, iMesh, Kazaa, Kceasy, LimeWire, Morpheus, Opera's DC++, Overnet, Qtrax, Shareaza, SoulSeek, StrongDC++, uTorrent, Vuze, WinMX, Winny2, Zultrax gibi P2P programlarıyla indirilen tüm dosyalar kontrol edilir.Anlık Mesajlaşma KalkanıAIM (AOL Instant Messenger), Gadu-Gadu, gaim/Pidgin, Google Talk, ICQ, IM2 Messenger, Infium, Miranda, mIRC, MSN/Windows Messenger, Odigo, PalTalk Messenger, Psi Jabber Client, QIP, QQ, SIM, Skype, Tlen, Trillian, WengoPhone, XFire, Yahoo! Messenger gibi anlık mesajlaşma servisleriyle indirilen dosyalar kontrol edilir.Network KalkanıAğ tabanlı tüm virüslere karşı koruma sağlar.Sessiz/Oyun ModuTüm tam ekranlı uygulamalar otomatik olarak algılanarak pop-up dahil bilgisayar ekranınızda açılacak her türlü uygulama bloke edilir.Hızlı Güncellemeavast! 5'te güncellemeler sırasında kullanılan bellek miktarı azaltılarak güncelleme hızı artırılmışır.CPU Optimizasyonu Çok çekirdekli CPU'larda daha hızlı çalışan avast! 5 disk alanında daha az yer kaplar ve daha az enerji harcar.Grafiksel Kullanıcı ArayüzüPrograma eklenen grafiksel arayüzde gerçek zamanlı tarama raporları görülebilir.
Grafik raporlama arayüzünün kullanımı oldukça kolaydır.avast! Sandbox Web tarayıcıları gibi çalıştırılabilir programları ve şüpheli çalıştırılabilir programları ve web sitelerini güvenli bir ortamda çalıştırarak sisteminizi korur.
32 bit ve 64 bit işletim sistemlerinde çalışır.avast! Pro Antivirus'den farklı olarak sahip olduğu özellikler şunlardır:Sessiz Güvenlik Duvarı: Programda internet bağlantınıza göre değiştirebileceğiniz 3 farklı ayarla çalışan bir güvenlik duvarı bulunmaktadır.
Tüm internet trafiğinizi arka planda size fark ettirmeden kontrol eden program üst düzey koruma sağlar.Antispam: Program gelen ve gönderilen tüm mailleri tarar ve mail kutunuzu spamlardan arındırır.Kimlik Hırsızlığı Koruması: Online bankacılık veya alışveriş işlemleri sırasında yaşanan kimlik hacker'larına karşı tam koruma sağlayan programla önemli bilgileriniz güvende olacak.