Google Earth (Linux)

Program Bilgi
 • Lisans
  Freeware
 • Boyut
  21
 • Sürüm
  4.2
 • Dil
  Ingilizce
 • Geliştirici
  Google
İndir
Google Earth yazılımının Linux işletim sistemi ile uyumlu sürümüdür.
Google Earth uydu fotoğraflarından elde edilen verilerle oluşturulmuş bir çeşit harita ve yer belirleme yazılımıdır.
Günümüzün yükselen devi Google'ın en önemli hizmetlerinden birisi olan ve sürekli geliştirilen yazılım çıktığı günden bu yana popülerliğini hiç kaybetmedi.
Uzaydaki uydular aracılığıyla çekilen görüntüleri yazılım haline getiren Google bir ilke imza attı.
Özellikle Amerika ve Avrupa ülkelerinde neredeyse sokak sokak gezilebilmesini sağlayan bu yazılım her geçen gün kendisini geliştirerek diğer bölgeler için de aynı kalitede hizmet vermeye çalışıyor.
Ülkemizde Ankara, İstanbul gibi büyük şehirlerimiz için yazılım bina bina görüntüleme hizmeti verirken, diğer şehirlerimiz için aynı şeyi söylemek pek mümkün değil.
Lakin zamanla bu eksikliğin giderilebileceği söylenebilir.
Yazılımın Son Sürümündeki YeniliklerGerçek Görünümlü BinalarGoogle Earth ile, daha önce olmadığı kadar çok şehirdeki 3B binaları daha hızlı görün.
San Francisco, Boston, Orlando, Münih, Zürih ve başka düzinelerce şehir dahil olmak üzere dünyadaki çeşitli şehirlerde bulunan yüzlerce yeni binaya artık erişebilirsiniz.
Hızlı GezinmeYeni gezinme denetimlerini kullanarak, gördüğünüz manzara üzerinde sorunsuz dolaşın.
Uzaydan cadde seviyesine hızlı bir şekilde gezinin ve bir binanın tepesinden diğerine atlayın.
Binaları hemen önlerinde duruyormuş gibi görüntülemek için bakış gezinme çubuğunu kullanın.Işık ve GölgeYeni günışığı özelliğiyle, gündoğumunu ve günbatımını her yerden izleyebilirsiniz.
Şafağın, akşamın ve gölgelerin dünyayı dolaşmasını izlemek için zaman kaydırıcısını kullanın.
Cadde GörünümüGoogle Haritalar’da kullanılabilir olan Cadde Görünümü şimdi Google Earth’te! Seçkin şehirlerin panoramik görüntülerine gidin ve 360 derecelik bir gezintiye çıkın.Dünyanız Artık Üç Boyutlu - Yakınlaştırın, Yatırın ve Döndürün Farenizi, klavyenizi ya da iztopunuzu kullanarak dünyada gezinin.
Görüntüyü hareket etmek için farenizle tutun.
Gezinme pusulası, görünümü çeşitli şekillerde değiştirmenize olanak verir.Yakınlaştırmak ve uzaklaştırmak için sağ kaydırıcıyı yukarı ve aşağı sürükleyin.
Görünümü yatırmak için üst kaydırıcıyı sağa ve sola sürükleyin.
Görüntüyü döndürmek için, gezginin ekrandaki tekerleğini döndürün.Dünyada İstediğiniz Yere GidinBelirli bir adres, bir kavşak, şehir, eyalet, posta kodu veya ülke arıyorsanız, bunu ***Git*** kutusuna yazıp Ara'yı tıklayın.Gökyüzünü Keşfe ÇıkınŞimdiye kadar, Google Earth dünyaya bakmak için uzaydan dünyaya yakınlaştırmanızı sağladı.
Google Earth’ün yeni Gökyüzü özelliği sayesinde, perspektifi tersine çevirebilir ve gökyüzü harikalarını keşfe çıkabilirsiniz.En Düşük Sistem Gereksinimleri :Linux X11 (Pardus , Turkix v.b.)Intel® Pentium® PIII 500 MHz işlemci128 MB Hafıza400 MB sabit disk alanı16 MB 3D ekran kartı1024x768, 32-bit gerçek renkli ekranEn az 128 kbps internet hızıKurulumu ; Konsolu açın.
Google Earth'ın bulunduğu dizinde chmod a+x GoogleEarthLinux.bin./GoogleEarthLinux.bin komutlarını normal kullanıcı olarak verin.
Açılacak pencerede next diyerek programı kurabilirsiniz.