Linguatic Sözlük

Program Bilgi
 • Lisans
  Freeware
 • Boyut
  25,1
 • Sürüm
  1.2 Build 1.76
 • Dil
  Türkçe
 • Geliştirici
  TaiSoft Yazılım
İndir
Üreticiden : Linguatic Sözlük, kullanımı kolay ve hızlı bir sözlüktür.
Sözlüğün, sezgisel arayüzü, dahili görünüm tipleri, otomatik tamamlama, arama tarihçesi, herhangi bir masaüstü uygulamasından kelime yakalama, opsiyonel ve değiştirilebilir arama yöntemleri ile aynı anda birçok sözlükten birden arama yapabilme ve çoklu dil desteği gibi özellikleri mevcuttur.Yazılımın Genel ÖzellikleriÜcretsiz ve Dağıtılabilir SözlükLinguatic Sözlük, çevirilerinizde size yardımcı olacak çok yararlı bir programdır.
Linguatic Sözlük'ü hiçbir ücret ödemeden kullanabilir, çevrenizdeki arkadaşlarınıza dağıtabilir ve onların da ücretsiz olarak kullanmasını sağlayabilirsiniz.
Web sitemizden Linguatic Topluluğu'na ücretsiz üye olarak, forum sayfasından Sözlük hakkındaki öneri, eleştiri ve sorunlarınızı bize iletebilirsiniz.
Linguatic Sözlük'ün kullanıcı dostu birçok özelliği bulunmaktadır.Tek Tuşla ÇeviriÇevirisini yapmak istediğiniz kelime ya da metne belirlenen fare ve klavye tuş kombinasyonu ile basit bir şekilde tıklayarak, Linguatic'in kapsamlı sözlük veritabanından istenen sonuçlar Linguatic Sözlük penceresinde anında gösterilir.
Bu kelime yakalama methodu birçok değiştirilebilir özellik içermektedir.
Örneğin;Belirlenen fare ve klavye kombinasyonu ile bir ya da birden fazla kelime üzerinde sürükleyerek,Fare imlecini kelimenin üzerine getirip belirlenen tuş kombinasyonuna basarak,İmlecin bulunduğu kelime üzerindeyken belirlenen tuş kombinasyonuna basarak,Fare imlecini kelimenin üzerinde belirlenen sürede bekleterek.Otomatik TamamlamaOtomatik tamamlama özelliği tam kelimeyi ya da metni unuttuğunuzda size yardımcı olmaktadır.
Arama kutusuna kelimeyi yazmaya başladığınız anda yazdığınız kelimenin ilk karakterleri ile başlayan açılır menü içinde bir kelime listesi çıkarak kelimeyi tamamlamanıza yardımcı olmaktadır.
Bu özellik hem Linguatic Sözlük programında hem de Linguatic web sitesinin arama sayfasında kullanılabilir.Masaüstü Uygulamalarında Herhangi Bir Metni YakalamaLinguatic Sözlük e-posta, web sayfası, doküman ya da sohbet programlarınızda hızlı bir şekilde çeviri yapmanızı sağlar.
Herhangi bir metni yakalayabilme özelliği Word, Excel, Outlook, Internet Explorer, Adobe Reader ve MSN Messenger gibi birçok masaüstü uygulamaları ile çalışabilmektedir.Aynı Anda Birçok Sözlükten Arama YapmaArama kutusuna kelime ya da metni yazarak Enter ya da arama butonuna bastığınızda, kelime Linguatic'in veritabanındaki tüm sözlüklerde aranır, istenen sonuçlar sözlük bazında gruplanarak ekranda gösterilir.Ayarlanabilir Ek Arama SeçenekleriLinguatic Sözlük arama seçeneklerinin değiştirilebilmesine olanak sağlamakta ve istenilen sonuçlara daha çabuk ulaşmanıza yardımcı olmaktadır.
4 çeşit arama seçeneği mevcuttur.Tam kelime seçeneği ile yazılan kelimenin tüm karakterleri ile veritabanında arama yapılır.İçeren seçeneği ile yazılan kelimenin karakterleri içinde geçen tüm kelimeler veritabanında araması yapılır.İle başlayan seçeneği ile yazılan kelimenin ilk karakterleri ile başlayan kelimeler veritabanında araması yapılır.İle biten seçeneği ile yazdığınız kelimenin son karakterleri ile biten kelimeler veritabanında araması yapılır.Arama TarihçesiLinguatic Sözlük arama yaptığınız son 100 kelimenin listesini tutar.
Bu özellik sayesinde istenildiği zaman önceden arama yapılan kelimeler listelenebilir ve yeniden aratılabilir.Metin Seslendirme MotoruMetin seslendirme motoru özelliği ile kelime ya da metnin telaffuzunu öğrenebilirsiniz.Ayarlanabilir Ek Görünüm TipleriLinguatic Sözlük size görünüm tiplerini tercihinize göre değiştirebilme olanağı sağlamaktadır.
Linguatic Sözlük'ü ayarlar ekranındaki görünüm sekmesinden 45'ten fazla aktif görünüm tiplerinden birini seçerek kullanabilirsiniz.
Ayrıca seçtiğiniz aktif görünümün renk tonu ve satürasyonunu da değiştirebilirsiniz.Otomatik GüncellemeLinguatic Sözlük'ü güncel sürümleri çıktığında otomatik olarak indirebilir ve yeni versiyona yükseltebilirisiniz.
Ayarlar ekranındaki bağlantı sekmesinden bağlantı ayarlarınızı ve otomatik güncelleme zamanını değiştirebilirisiniz.
İsterseniz otomatik güncelleme işlemini elle yapabilirsiniz.Çoklu Dil DesteğiLinguatic Sözlük'ün çoklu dil desteği mevcuttur.
Ayarlar ekranındaki görünüm sekmesinden, tüm ekranlardaki arayüzleri anında ve kolayca istediğiniz dile çevirebilirsiniz.Yazılımın Bu Sürümündeki DeğişikliklerKelime sayısı 180.000'in üzerine çıkarıldı.Sözlükler kenarlığı eklendi.Arama tarihçesini listelemek için açılır menü eklendi.Arama metodunu seçme açılır menüsü eklendi.
Yeni görünüm ***Vista*** eklendi.Ufak tefek geliştirmeler yapıldı.