Program Bilgi
 • Lisans
  Freeware
 • Boyut
  532
 • Sürüm
  1.1f
 • Dil
  İngilizce
 • Geliştirici
  Tilman Hausherr
İndir
Web sitesi hazirlayanlar bilirler; çok baglanti (link) içeren bir sitedeki baglantilari güncel tutmak çok zor bir istir.
Bütün baglantilarinizi sizin yerinize otomatik olarak kontrol eden bir program olsa ne güzel olurdu degil mi? Iste size Web'deki en en iyi, en hizli ve de en ucuz (bedava) program: Xenu's Link Sleuth.
Xenu's Link Sleuth, istediginiz bir web sitesindeki tüm baglantilari, resimleri, çerçeveleri (frames), arkaplan resimlerini ve görüntü haritalarini (image maps) kontrol edebiliyor.
Üstelik bu isi o kadar hizli yapiyor ki programi ilk deneyisimde agzim resmen açik kaldi.
Bir dakikadan kisa bir süre içinde 100'den fazla baglanti içeren -bunlarin yarisi baska web sitelerine- bir web sitesini test edebildi ki CyberSpyder adli benzer ama 37.50 dolarlik kayit ücretine sahip baska bir program ayni isi -saate bakmadik ama- 4 ya da 5 kat daha uzun bir sürede gerçeklestirdi.
Programin hizinin sirri paralel çalismasinda.
Bunun anlami, ayni anda birden çok baglantinin (varsayim olarak 30) kontrol edilebilmesi.
Örnegin Japonya gibi Türkiye'den erisimin yavas oldugu bir ülkedeki sunucun birinin üzerindeki bir dosyanin var olup olmadiginin cevabinin alinmasi dogal olarak uzun süreceginden bunu bekleyip baska bir is yapmamak yerine program diger 29 adresi de ayni anda kontrol ediyor ki bu da inanilmaz hizli bir sonuç ortaya çikariyor.
Üstelik size verdigimiz süreler standart bir 56K modemle alinan sonuçlar ki bir de daha hizli Internet baglantilarini düsünün.
Xenu's Link Sleuth sonuçlari hem kendi penceresinde hem de HTML formatinda bir dosyada gösterebiliyor.
SSL (https://) web sitelerini destekliyor.
Bir adresten otomatik olarak baska bir adrese yöneltilen (redirection) adresleri kontrol edebiliyor ve test ettiginiz sitelerin haritasini çikarabiliyor.
Xenu's Link Sleuth tek kelimeyle mükemmel bir program.
Ben sahsen ad.net web sitesindeki baglantilari test etmek için bu programi kullaniyorum.
Yalniz bu tür programlar CGI programlariyla yönlendirilen adresleri kontrol edemiyor.
Bu yüzden test için CGI ile yönlendirme yaptiginiz sayfalarin dogrudan adresleri yazilmis versiyonlarini kullanin.