Program Bilgi
 • Lisans
  Ücretsiz (Freeware)
 • Boyut
  3,37
 • Sürüm
  3.0 Yapi 23
 • Dil
  Ingilizce
 • Geliştirici
  InfoProcess
İndir
AntiHook kötü niyetli yazilimlara karsi koruma saglamak için üst seviye bir izinsiz giris engelleme sistemidir.
Microsoft Windows bilgisayarlar üzerinde kötü niyetli yazilimlari algilamak ve engellemek için kursun geçirmez tam bir çözüm sunmaktadir.
Mevcut haliyle AntiHook bir HIPS yazilimidir.
***HIPS*** Nedir? HIPS; Host Intrusion Prevention System biçiminde Ingilizce açilimi olan ve Host Tabanli Izinsiz Giris Saptama Sistemi anlamina gelen yeni bir güvenlik teknolojisidir.
Bu yeni teknoloji ile sisteminize yapilmasi muhtemel tüm kötü niyetli girisler tespit edilip engellenmektedir.
Yani güvenlik duvarinizi ve diger güvenlik yazilimlarinizi atlatmayi basaran zararlilari bu korunma yöntemi ile etkisiz hale getirebilmektesiniz.
Sistem üzerindeki tüm giris-çikislari, izleyen, çalismakta olan tüm uygulamalari (özellikle gizli çalisanlari) gerçek-zamanli olarak takip eden HIPS günümüzde bir zorunluluk haline gelmistir.
AntiHook dinamik yapisi ile gizliliginizi korumakta, isletim sistemi ve uygulamalariniza karsi kötü niyetli yazilimlari, casus yazilimlari (spyware), ***rootkit***leri, klavye kayit tutucularini (keylogger), bulasici kodlari ve truva atlarini (trojan) tanimlayabilmektedir.
Ayrintili gerçek-zamanli koruma özelligi ile de anlik saldirilari algilayip bunlarin önüne geçmektedir.
AntiHook yazilimi saldirili olduktan sonra onarma islemi yerine daha saldiri olmadan ve sistem zarar görmeden önüne geçerek tam koruma saglamaktadir.
Sistem üzerindeki güvenlik duvari ve virüsten koruma yazilimina ek olarak kurulmaktadir.
Güvenlik duvari, virüsten koruma yazilimi ve casus engelleme sistemleri ile bütünleserek tam bir sistem korumasi saglamaktadir.
AntiHook kendiliginden çalisir yapisi ile hiçbir yazilim güncellemesi ve tanimlama tabani güncellemesine ihtiyaç duymamakta kendi yerel tabanina güvenmektedir.
Editörün Notu: Yukaridaki açiklamalar isiginda size tavsiyem mutlaka bir HIPS (Host Tabanli Izinsiz Giris Saptama Sistemi) yazilimi kullanmanizdir.
AntiHook bu alanda kullanilabilecek basarili yazilimlardan birisidir.