Avira AntiVir Personal - Free Antivirus

Program Bilgi
 • Lisans
  Freeware
 • Boyut
  28,7
 • Sürüm
  9.0.0.407
 • Dil
  İngilizce
 • Geliştirici
  www.free-av.com
İndir
Avira AntiVir Personal - Free Antivirus ücretsiz bir kişisel sistem güvenlik yazılımıdır.
Bu sürümü ile bünyesine çok iyi özellikler ekleyerek daha başarılı bir yazılım haline gelmiştir.
Zararlıları algılama ve sistemden temizleme konusunda en az ücretli rakipleri kadar başarılıdır.Virüs algılama ve temizleme özelliğinin yanısıra truva atlarına, solucanlara, numara çevirici olarak tabir edilen ve sizin denetiminiz dışında aramalar yaparak kabarık faturalarla karşılaşmanıza neden olan dialerlara, arkakapıdan sisteme sızan zararlılara, phishing denen ve özelliikle internet bankacılığında bir tehdit oluşturup şifrelerinizi çalma amaçlı hareketlere, zararlı oyun ve şaka amaçlı yazılımlara, çift uzantılı dosyalara karşıda sistemi koruyup, bunları sistemden temizleyebilmektedir.Avira AntiVir Personal Edition Classic internet üzerinden veritabanının sürekli güncellenmesine imkan tanıyarak, yeni zararlılara karşı da sisteminizin hazır olmasını sağlamaktadır.
Kolay güncelleme yapılabilmesi için yazılımın içerisinde bir İnternet Güncelleme Sihirbazı mevcuttur.
Veritabanı sıksık güncellenen yazılım bu konuda da rakiplerinden geri kalmamaktadır.
Günümüzde AntiVirus yazılımlarının mevcut zararlıları algılama-temizleme özelliğinin artık yetmediği görülmüştür.
Çünkü ne kadar çabuk çözüm getirilirse getirilsin virüsler daha önce yazılmaktadır.
Durum böyle olunca AntiVirus yazılımları yapılarını değiştirerek henüz tanımlanmamış zararlıları da algılayıp, sisteme zarar vermelerini engelleme özelliği getirmişlerdir.
Heuristic tarama olarak tabir edilen bu özellik ile yeni yazılmış ya da veritabanında antivirüsü bulunmayan zararlıyı program algılamakta ve vereceği zararın önüne geçmektedir.
Bu özellik Avira AntiVir Personal Edition Classic yazılımında da mevcuttur.
Birçok ücretli yazılımda bulunmamasına rağmen bu hizmeti AntiVir'in sunması güvenliğe verdiği önemi göstermektedir.AntiVir gerçek zamanlı koruma özelliğine de sahiptir.
İçerisindeki AntiVir Guard modülü ile sistem üzerindeki hareketleri sürekli takip etmekte ve her an koruma sağlamaktadır.
Görev çubuğunda şemsiye simgesi ile etkin olarak çalıştığını göstermektedir.
AntiVirus yazılımlarının en önemli özelliklerinden birisi olan kaynak kullanma konusunda da AntiVir rakiplerine oranla daha az kaynak kullanmaktadır.
Özellikle düşük sistem konfigürasyonuna sahip kullanıcılar fazla kaynak kullanan AntiVirus yazılımlarını kullanamamakta ya da zorluk çekmektedirler.
Minumum düzeyde işlemci ve bellek kullanan AntiVir kullanıcılara bir sorun oluşturmamakta, düşük sistem konfigürasyonuna sahip kullanıcılarında iyi bir yazılıma ücretsiz olarak sahip olmasına imkan tanımaktadır.Kullanım kolaylığını merkezi denetleme özelliği ile ortaya koyan yazılım bu sürümü ile tamamen yenilenmiş bir kullanıcı arayüzü geliştirmiştir.
Yazılımın ana penceresindeki sekmeler ile her alanına kolayca erişilebilmekte ve kullanıcıların kendilerine özel olarak yazılımı yapılandırmaları sağlanmaktadır.Sistem tarama özelliğine bakıldığında ise yazılım size birçok seçenek sunmaktadır.
İster sürücülerinizi, ister hard diskinizi, sistem klasörlerini, belgelerinizi vb.
tarama imkanı sunmaktadır.
Ayrıca tarama sırasında bir zararlı tespit edildiğinde otomatik olarak nasıl bir işlem uygulanacağını da ayarlayabilirsiniz.