Dictionary.Net

Program Bilgi
 • Lisans
  Ücretsiz (Freeware)
 • Boyut
  153
 • Sürüm
  3.7.4235
 • Dil
  Türkçe
 • Geliştirici
  fishcodelib
İndir
Google çeviri hizmetini masaüstünüzden fare ve klavye kısayolları ile kullanabilmenizi sağlayan basit ama etkili, ücretsiz bir sözlük ve cümle çeviri uygulamasıdır.Program kurulum gerektirmez.
Tek yapmanız gereken indirdiğiniz arşiv dosyasından programı çıkartmak ve çift tıklamak.
Program işletim sisteminizin dilini otomatik olarak algılayarak arayüzünü Türkçe olarak açacaktır.Programı kapatmak için program penceresinin dışında herhangi bir alana tıkladığınızda program sistem tepsisine küçültülmektedir ve yerine küçük bir saat almaktadır.
Bu saat üzerine tıkladığınızda programa kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.Programı fare tekerleği veya ctrl + fare tekerleğine tıklayarak açabilir ve çeviri yapılmasını sağlayabilirsiniz.Seçtiğiniz çeviri dili otomatik olarak algılanmaktadır.
İsterseniz program içerisinden dil seçimi yapabilirsiniz.Cümle veya kelime çevirisi yapmak için önce metni veya kelimeyi seçip ardından fare tekerleğine tıklamanız yeterlidir.Elle metin girişi de yapılabilen programda ayrıca ekran klavyesi özelliği de bulunmaktadır.
Arama yapılan kelime veya cümleleri hafızasında tutarak tekrar ulaşmanızı da sağlamaktadır.Program çeviri penceresinin arkaplanı değiştirilebilmektedir.
Bunun için masaüstü resiminiz veya Bing arama motorunda arkaplanda kullanılan ve günlük olarak değişen resimleri kullanabilirsiniz.Program 65 dil desteği sunmaktadır.