Flock (Linux)

Program Bilgi
 • Lisans
  Freeware
 • Boyut
  13,2
 • Sürüm
  2.5
 • Dil
  Ingilizce
 • Geliştirici
  www.flock.com
İndir
Flock web tarayıcısı tüm işletim sistemlerinde çalışan bir tarayıcıdır.
Mozilla Firefox çekirdeği kullanılarak yapılmıştır.
Tamamen ücretsiz ve açık kaynak kodludur.Flock artık Mozilla denetiminde hazırlanıyor.
Mozilla geliştiricileri de Flock tarayıcısına destek veriyor.Başlıca ÖzellikleriGecko tabanını kullanır.Eklenti desteği bulunmaktadır.
Bu sayede tarayıcınıza ekstra özellikler ekleyebilirsiniz.Sekmeli tarama özelliği bulunmaktadır.
Bu sayede birden fazla sayfayı 1 tane flock tarayıcısı açarak kullanabilirsiniz.Çerezleri engelleme özelliği bulunmaktadır.İndirme yöneticilerini destekler.Java ve Flash eklentilerini otomatik yükleme özelliği bulunmaktadır.Şık bir tasarıma sahiptir.Tek tıklama ile yeni tema (görünüm) yüklenebilir ve kullanılabilir.İnternet sitelerinde tarayıcıları kısıtlayan bazı özel kodlar Flock için etkisizdir.Seçenekler menüsü sayesinde isteklerinize özel olarak ayarlama yapılabilir.Sayfa açış hızı yüksektir.
Resimleri Firefox'a göre daha hızlı yüklemektedir.Sitesinden eklentileri indirilebilir.Ücretsiz ve açık kaynak kodludur.
Bu sayede programlama bilginiz var ise tarayıcının istediğiniz özelliğini kendinize göre değiştirebilirsiniz.RSS uyumludur.
Bu sayede RSS destekli sitelerdeki haberleri siteye girmeden okuyabilirsiniz.Yeni Eklenen ÖzelliklerRSS tanıma desteği eklendi.RSS Siteleri okumaya imkan veren sitelerin RSS sitelerini ekleme butonlarını tanıma özelliği eklendi.Flock içine dahili RSS okuyucu eklendi.Firefox 2.0 tabanı kullanıldı.Eklenti sayısı arttırıldı.Görünümde ufak tekef oynamalar yapıldı.Kullanıcı şikayetlerine göre bazı menülerin yeri değiştirildi.