Intel Processor Identification Utility

Program Bilgi
 • Lisans
  Ücretsiz (Freeware)
 • Boyut
  1,3
 • Sürüm
  4.31
 • Dil
  Ingilizce
 • Geliştirici
  Intel Corporation
İndir
Intel Processor Identification Utility, anakartınıza yerleştirilmiş Intel çipsetini en iyi şekilde tanımanızı sağlamak amacıyla tasarlanmış bir yazılımdır.
Yazılım, Intel tarafından üretildiği için gösterilen tüm bilgilere rahatlıkla güvenebilirsiniz.Intel marka işlemcinizi daha iyi tanımanızı sağlayan ve Intel tarafından üretilen Intel Processor Identification Utility, işlemcinizin hızını, önbelleğinin büyüklüğünü, hangi teknolojiye ve özelliklere sahip olduğunu öğrenebilmenizi sağlar.
İşlemcinizin tüm özelliklerini metin belgesi olarak kaydedip çıktısını da almanıza izin veren bu yazılım, tamamen ücretsizdir.Kurulumu oldukça basit olan yazılımı zorlanmadan kullanabilirsiniz.
Yazılımın yeni sürümü yayınlandığında, Intel web sitesinden otomatik olarak denetimi yapıp kendisini güncelleyebilen yazılımın sistemden kaldırılması da oldukça basittir.Yazılımın Genel Özellikleri-Yazılım işlemcinize hız testi uygulayarak işlemcinizin gerçek hızını gösterir.-İşlemcinizin önbelleğinin büyüklüğünü ve hızını öğrenebilmenizi sağlar.-İşlemcinizin çift çekirdekli olup olmadığını ve kaçıncı sürüm olduğunu (Pentium 4 veya aşağısı) öğrenebilmenize izin verir.Not : Yazılımın üreticisi Intel olduğu için gösterilen bilgilere rahatlıkla güvenebilirsiniz.
En kesin sonuçları Windows 2000 veya XP kullanıcılarının alabildiği yazılım, diğer Windows sürümlerinde bilgileri tam doğru yansıtamayabilmektedir.