Magic Folders

Program Bilgi
 • Lisans
  Shareware
 • Boyut
  253
 • Sürüm
  XP 02.2.2
 • Dil
  İngilizce
 • Geliştirici
  PC-Magic Software
İndir
Sihirli mi, sihirli, gizli sakli kalmasi gereken klasör leriniz için birebir bu program.
Sihirli, çünkü kilitlediginiz an istediginiz klasörü görünmez yapiyorsunuz.
Sifreyi bildiginiz için size görünüyor ama baska hiç kimse göremiyor.
Kök dizin yani sürücülerin kendisini degil ama içeriginde yeralan tüm dosyalari görünmez yapabiliyorsunuz.Ister Windows isterse DOS modunda olsun hiç kimse bu klasörleri göremiyor ve onlara erisemiyor.Peki, bu programin özellikleri ne? Magic Folders, internet üzerinde uzun süredir varolan bir program.Boyutu küçük; 108 KB kadar.
Bu programi kurup çalistirdiginizda öncelikle sizden bir ***key*** disketi olusturmanizi istiyor; bu gelecekte sifrenizi unutmaniza karsi bir önlem olarak düsünülmüs.
Daha sonra belirlediginiz sifreyi kullanarak seçeceginiz klasörleri ***visible*** yani görünür, yada ***invisible*** yani görünmez yapmasini istiyorsunuz.O andan sonra görev tamamlanmistir.
Artik o klasöre kimsenin erisimi mümkün degil.
Herhangi bir zaman ***magic folders*** programinin ikonuna tikladiginizda önce sizden sifreyi soruyorve dogru sifreyi girdiginizde de alternatifleri sunuyor,yani görünürlük yada görünmezlik.
Isterseniz sözkonusu klasörleri yeniden görünür kilabilir ve öylece birakabilirsiniz.
Bu noktada dikkat etmeniz gereken bir uyari: Sakin temel sistem dosyalarini, örnegin ***windows*** klasörünü görünmez yapmayin.
Yoksa bir daha bilgisayarinizi açamayabilirsiniz.Zaten bunu yapmaya kalktiginizda uyari ile karsilasacaksiniz.