Mozilla Firefox (Pardus)

Program Bilgi
 • Lisans
  Freeware
 • Boyut
  7,6
 • Sürüm
  3.0.10
 • Dil
  Türkçe
 • Geliştirici
  Mozilla
İndir
Mozilla Firefox programının Pardus Linux Dağıtımı için olan sürümüdür.Üreticiden : Ödüllü tarayıcı Firefox eskisinden çok daha iyi.
İnternette güvenle gezin; Firefox sizi virüslerden, casus yazılımlardan ve kendiliğinden açılmaya çalışan can sıkıcı pencerelerden korur.
Başarımdaki artışın, kullanımdaki kolaylığın tadını çıkarın.
Yola koyulmadan önce ayarlarınızı ve sevdiğiniz sitelerin bağlantılarını Firefox'a aktarmak çok kolay.
Firefox'u indirin ve internetten daha fazlasını edinin...Daha İyi İnternet DeneyimiFirefox; virüsleri, casus yazılımları ve istenmeyen pencereleri saptayarak onları engelleyen bir arayüze sahiptir.
Firefox sayesinde sayfalar hiç olmadığı kadar hızlı açılır.
Üstelik sevdiğiniz sitelerin bağlantılarını kolaylıkla Firefox'a aktarıp kullanabilirsiniz.
Sekmeli tarama, Canlı Yer İmleri ve bütünleşik arama çubuğu gibi özelliklerle dopdolu olan Firefox, internetten elde edebileceklerinizin daha fazlasına ulaşmanızı sağlar.Kullanımı Kolay, Yönetmesi ZevkliFirefox internete ulaşmanızı kolaylaştırır.
Kolay anlaşılır arayüzü taramaya hemen başlamanız için gereken her şeyi size sunar.
İçe Aktarma Sihirbazı aracılığıyla diğer tarayıcılardaki yer imlerinizi, ayarlarınızı ve parolalarınızı Firefox'a aktarabilirsiniz.
İleri düzeydeki kullanıcılar da araç çubukları, eklentiler ve temalar sayesinde tarayıcılarını istedikleri yönde şekillendirip kendi tercihlerine göre ayarlayabilirler.Otomatik GüncellemeYeni güncelleme sistemi sayesinde en taze güvenlik ve özellik güncellemelerine ulaşabilirsiniz.
Firefox bu ufak boyutlu güncellemeleri arka planda sessizce indirir ve kurulmaya hazır olduklarında size haber verir.Sekmeli TaramaAynı pencerede birden çok pencereyi eş anlı olarak açmak için sekmeleri kullanın; zorlanmadan ileriye ve geriye hareket edin.
İlgili sayfaları yan yana tutmak için sekmeleri tutup taşıyın.Gelişen Açılır Pencere EngelleyiciFirefox'un açılır pencere engelleyicisi daha fazla sayıda istenmeyen pencereyi açılmadan yakalamak üzere geliştirildi.Bütünleşik AramaBütünleşik arama çubuğu sayesinde en gözde arama motorlarını kullanarak internette arama yapın; seçtiğiniz motorları arama çubuğuna ekleyin.Daha Güçlü GüvenlikFirefox olası casus yazılım, solucan ve virüs tehdidine karşı kapıları kapatarak interneti sizin için güvenle gezebilecek bir yer hâline getirir.
Firefox geliştiriciler topluluğu 7 gün 24 saat boyunca sizin karşılaşabileceğiniz güvenlik tehditlerini yakından takip ederek, güncellemeler aracılığıyla güvende kalmanızı sağlar.Özel Veri TemizliğiYeni tasarlanan Özel Verileri Temizleme aracı sayesinde kişisel gizliliğinize el uzattırmayın.
Tek bir tıklamayla tarama geçmişini, çerezleri, form girdilerini ve parolalarınızı kapsayan tüm özel verileri silin.Canlı Yer İmleriBeğendiğiniz site ve günlüklerdeki gelişmelerden haberiniz olsun.
Canlı Yer İmleri sayesinde internetteki en güncel içeriğe ulaşın.Firefox'u ÖzelleştirinAraç çubuklarından yeni düğmeler seçin, yeni özellikler eklemek için eklentiler kurun ya da tarayıcınızın görünümünü baştan aşağıya değiştirmek için istediğiniz bir temayı kullanın...
Firefox istediğiniz şekilde görünür, istediğiniz biçimde çalışır.Yeni Kuşak Web DesteğiYenilikçi Web teknolojileri ve servisler size daha zengin bir deneyim sunar.
Açık Web standartlarını destekleyen Firefox, bu teknoloji alt yapısını kullanarak çalışan araçları kullanmanıza olanak sağlar.Firefox'un ÖzellikleriYeni Güncelleme SistemiArtık Firefox'u güncellemek için onu baştan indirmeye gerek yok.
Firefox, yeni güncelleme sistemi sayesinde, kendi kendini sadece birkaç yüz kilobayt veri indirerek güncelleyecek.
Bu, kullanıcıya hem zaman kazandırıyor, hem güvenliği artırıyor, hem de bağlantı hızı yavaş olan kullanıcıların güncelleme işlemini kolaylaştırıyor.Güncelleme sırasında uyumsuz eklentiler otomatik olarak devre dışı bırakılarak Firefox'un istikrarlı çalışması sağlanıyor.
Eklentiler de tek tek ya da toplu olarak güncellenebiliyor.Özel Veri Temizleme AracıÖzel verileri temizleme seçeneği sayesinde ziyaret edilen sayfaların kayıtları, sitelerin bilgisayarınıza bıraktığı çerezler, tarama önbelleği, dosya indirme kayıtları, kimliği doğrulanmış oturum bilgileri ve kayıtlı form verileri çabucak temizleniyor.
Bu işlem ya kullanıcı tarafından kısayolla ya da kullanıcının isteği doğrultusunda tarayıcının kendisi tarafından yapılabiliyor.Taşınabilir SekmelerFirefox'ta sekmeler fare ile tutulup başka yere taşınabiliyor.
Öte yandan sekmeler arasında geçişte klavye kullanımı alanında iyileştirmeler ve yenilikler yapılmış durumda.Hızlanan İleri ve Geri HareketDaha önce açılan sayfalara erişmek için tarayıcının geri ya da ileri düğmelerine basılır basılmaz bu sayfalar ekrana yansıyacak.
Çünkü artık veriler sunucudan değil, doğrudan önbellekten alınıyor.Yeni Seçenekler MenüsüAraçlar > Seçenekler yolu izlenerek açılabilen ***Seçenekler*** menüsü yeniden tasarlandı.
İç içe geçen sekmeler sayesinde ilgili bölümü bulmak ve ayarları değiştirmek artık çok daha kolay.Resim SimgeleriFirefox'ta resimlerin ufaltılmış hâlleri sekmelerin simgesi olarak kullanılıyor.
Bu sayede birden çok resim açılması durumunda hangi sekmede hangi resmin açık olduğu kolayca anlaşılabiliyor.FTP ErişimiFTP'ye anonim olarak girişte sorun yaşanırsa Firefox kullanıcı adı ve parola soruyor.SVG, CSS2 ve CSS3 DesteğiFirefox ile birlikte SVG (ölçeklenebilir çizimler) desteği sunuluyor.
Desteğin arttığı teknolojiler arasında JavaScript 1.6, CSS2 ve kısmi olarak CSS3 var.Bozuk Siteleri Bildirme AracıAraç çubuğuna eklenecek bir düğme sayesinde bozuk görünen veya hatalı işlediğini düşündüğünüz sayfaları Mozilla geliştiricilerine bildirebilirsiniz.Ve Diğerleri...# RSS beslemelerini otomatik algılama# Hata iletişim kutuları yerine hata sayfalarının açılması# Flash canlandırmalarının neden olduğu istenmeyen pencerelerin açılmasının engellenmesi# Daha hızlı sayfa açma ve daha az bellek kullanımı# Ortadan kaldırılan binlerce irili ufaklı hataFirefox'un Temel Özellikleri# Sekmeli tarama# İstenmeyen pencereleri engelleme# Bütünleşik arama# Canlı yer imleri# Özelleştirilebilme olanağı# Güvenli ve hızlı taramaEditör Açıklaması ; Mozilla Firefox 2.0 sürümü Pardus için yeniden elden geçirildi.
Gözden kaçan tercüme hataları düzeltildi.
Pardus'a uyumlu yazı tipi desteği eklendi.
Mozilla Firefox Pardus Linux dağıtımının değişmez tarayıcısı haline geldi.2.0 Sürümünün Yenilikleri# JavaScript 1.7 desteği# Phishing Koruması# Geliştirilmiş eklenti arama türü# Yeni Firefox teması# Yer imleri için küçük özet bölümleri# Kazara kapatılan sekmeleri tekrar açma# Hata durumunda kapanan tarayıcı bir sonraki açılışta hata yüzünden kapanmış siteleri açacak# Arama motoru kaldırma, düzenleme, ekleme# Web kaynakları(Feed) için daha iyi önizlemeBeklenen diğer özellikler# Windows için Firefox paketini 5.0 MB'tan daha aşağıya çekmek# Eklentileri daha hızlı kullanıma geçirmek ve bilgisayarı en az düzeyde etkilemesini sağlamakNot: Bu .pisi uzantılı dosya Pardus Linux dağıtımı içindir.
Başka Linux dağıtımlarında kurulum için uygun değildir.