SafeBit 1.8

Program Bilgi
 • Lisans
  Süre/Ku
 • Boyut
  3,04
 • Sürüm
  Son Sürüm
 • Dil
  Ingilizce
 • Geliştirici
  NeoByte Solutions
İndir
Tek bilgisayarda çalışıyorsanız kesinlikle bazı özel dosyalarınızı (özel ileti, kişisel resim, video, belge, e-posta, ticari sırlar gibi) patron, eş, çocuk ya da arkadaşlarınız görmesin diye gizlemek isteyebilirsiniz.
Paylaşımlı bir bilgisayarda ise (intenet kafe, ortak kullanıma açık şirket bilgisayarları, evde çoklu kullanıcı gibi) risk daha yüksektir.
Bir güvenlik duvarı ya da virüsten koruma yazılımı dışarıdan gelen tehditlere karşı koruma sağlayabilirken, iç tehditlere karşı önemli dosyalarınızı korumayabilir.
Dizüstü bilgisayarınız çalınırsa, tüm dosyalarınız gitmiş olur.
Eğer önemli dosyalarınız şifrelenmemişse kaybolan bilgisayarınızla birlikte, tüm bilgileriniz de birtakım kişilerin eline geçebilir.
Program, içsel koruma ve ihtiyaç duyduğunuz taşınabilir korumayı sağlamayı amaçlıyor.SafeBit veri güvenliğini sağlamak ve sistemin yanlış kapanmalarına karşı ya da şifrelenmiş dosyaların kırılmasına karşı koruma sağlayabilen bir yazılımdır.
Konteyner dosyalarını rastlantı sonucu silinmeye karşı da koruyabiliyor.
Program kullanıcı dostu arayüze sahip.Program sayesinde özellikle çok kullanıcılı bilgisayarlarda ya da ortak kullanıma açık yerde kullanılan bilgisayarlarda en basit yoldan gizliliğinizi sağlayabilirsiniz.
Yeni virüs, truva atı, bilgisayar korsanları ya da diğer etkenler önemli dosyalarınıza artık erişemeyebilir.
Anında disk şifrelemesiyle, sanal disk sürücüsü oluşturup, dosya/klasörlerin tümünü şifreleyip, gizleyebilir.Eğer şifrelenmiş sanal disk oluşturursanız ihtiyaç duyduğunuz dosya ve klasörleri tüm kem gözlerden saklamış olursunuz.
Bu sayede önemli tüm dosyalarınız bu size özel sanal sürücü içinde olur ve kimse bu sanal sürücüyü göremez.
Program güvenli erişim için parola korumaya da sahip.
Sürücü sadece açıldığı zaman görülebilir.
Program 256 bit AES şifreleme algoritmasını kullanır.
Ek güvenlik durumunu ihtiyacınıza göre oluşturabilirsiniz.
Sihirbaz arayüz sayesinde kolayca işleminizi yapabilirsiniz.Programın Kullanımı:Program içinde yapacağınız her işlem için sihirbaz size adım adım yardımcı olur.
Program ana pencerede 3 bölüme ayrılır.
Sol taraftaki ilk bölüm güvenlik seçeneklerini gösterir.
Güvenlik aç, güvenlik kapat, yeni güvenlik, güvenliği yok et, güvenliği yedekle, anti-virüs taraması.
Ortada bulunan 2.
bölüm ise güvenlik durumunuz hakkında bir listeyi gösterir.
Bu listedeki görevi açmak için fareyle çift tıklamanız yeterli.
Bu kısım ayrıca genel özellik ve değişiklikler yapılacak da bölümdür.
Buradan parola değişikliği yapılabilir, sanal sürücü harfi değiştirilebilir, salt okunur durumda açılabilir, Windows başlangıcında güvenli açılması sağlanabilir, sanal sürücü boyutu değiştirilebilir (standart boyut 100 MB olarak geliyor), konteyner dosya yolu değiştirilebilir, güvenli sanal sürücüyü yok edebilir gibi çeşitli özellikler mevcut.
Üçüncü bölüm ise seçilmiş görevin güvenlik özelliğinigösterir.Create Safeden önce bir dosya adı girmelisiniz (Bu dosya adı sizin sanal sürücünüzün de adı oluyor).
Hemen altında parola yazacağınız bölüme parolanızı giriyorsunuz.
(İsterseniz hemen yanında bulunan simgeye tıkladığınızda sanal klavye üzerinden parolanızı da girebilirsiniz.
Ayrıca deneme sürümde parola uzunluğu 5 sembolle sınırlıdır.) Sonraki adımda bu oluşacak yapının depolanacağı klasör (Konteyner: Bir büyük dosyada depolanan sürücü kalıbı.
Şifrelenmiş dosyalar ve klasörler aslında bu konteyner dosya içinde depolanır.) konumu seçilir.
Sanal sürücünün boyutu ayarlanır (standart 100 MB olarak geliyor), sanal sürücü harfi ayarlandıktan sonra sanal sürücünüz oluşturulur.
Sanal sürücü gizli konumda kurulur.
Programı açtığınızda sürücüyü seçip gerekli parolayı girdikten sonra sanal sürücünüz açılır.Özellikleri:-Otomatik kapatma sistemi.-Gizli durumda çalışabilir.-Geçiş tuşları düzenlenebilir.-Yedekleme/geri yükleme özelliği mevcut.-Basit, etkili ve hızlı yapı.-Kullanımı kolay, sihirbaz desteği sayesinde yapacağınız işleri adım adım yapabilirsiniz.-Program güçlü 256-bit AES (gelişmiş şifreleme standartı) şifreleme sistemi kullanır.-İhtiyacınıza uygun birçok sanal disk oluşturabilirsiniz.-Güvenlik boyutu kullanılan dosya sistemiyle kısıtlıdır:* Windows 2000, XP NTFS dosya sistemi kullanımı: Sınırsız.* Windows 98, ME, 2000, XP FAT32 dosya sistemi kullanımı: Her 4 GBye kadar güvenli.* En iyi performans için küçük konteyner kullanımı önerilir.-Konteyner güvenliği.
SafeBit tesadüf eseri ya da maksatlı silinmeye karşı koruma sağlar.Programı 15 gün ücretsiz deneyebilirsiniz.
Daha sonra kullanabilmek için satın almalısınız.Programın lisanslı fiyatı 39.95$dır